Burç Yorumları Nasıl Yapılır?

Astroloji, yıldızların, gezegenlerin ve sair feza cisimlerinin insanlar üzerindeki etkilerini inceleyici bir feza fen dalıdır. Bu fen dalına mensup kişilere ise Astrolog denir. Astroloji, binlerce yıldır insanların evetşamlarına doğrultu veren bir fasılaç olmuşdolaşma ve hala popülerliğini korumaktadır.

Astrolojik çalışmalarında, çeşitli feza cisimlerinin insanların şahsiyet özelliklerine, zevklerine, tercihlerine ve ayrıca gelecekteki hayatlarına etkileri incelenir. Bunlar genellikle Burç Yorumları adı altında mimarilır.

  • Astrologlar, veladet tarihleri, veladet saatleri ve veladet yerleri kabil kişisel detayları kullanarak, insanların burçlarını hesaplar.
  • Burçların özellikleri ve insanlar üzerindeki etkileri incelenir ve bu bilgiler, veladet haritalarının yorumlanmasında kullanılır.
  • Astrologlar, danışanlarına hayatlarında namuslu adımları atmaları bâtınin tavsiyelerde bulunur ve yolculuk gösterirler.

Astrolojinin önemli terimleri beyninde, gezegenlerin hareketlerini tamlayan astrolojik evler, burçların farklı özelliklerini simgeleme eden ritüel burçları ve veladet haritalarının yorumlanmasında kullanılan zodyak yer alır.

Terimler Anlamları
Astrolojik Evler Doğum hariktalrında farklı alanları simgeleme eden evlerdir.
Ayın Burçları Ayın sene süresince ne burçta bulunduğunu gösteren burçlardır.
Zodyak 12 burçfecir oluşan bölüt şeklinde bir feza haritasıdır.

Astrologların Görevleri Nelerdir?

Astroloji, tarihin derinliklerinden bugüne derece insanların hayatlarına doğrultu veren bir disiplindir. Zaman birlikte insanlar, insanların burç yorumlarına, gezegenlerin hareketlerine, astrolojik danışmanlık hizmetlerine önemli rabıta göstermektedirler. Bununla yanında astrolojinin uygulanması ve yararlanmaı dair sınırlı görevler bulunmaktadır.

Astrologlar, bu görevleri namına getiren kişilerdir. Astrologların görevleri, genellikle veladet haritası yorumlamak, şahsiyet analizi yapıp etmek, aşk ve ilişki astrolojisi, kariyer astrolojisi, mali astroloji, sıhhat astrolojisi kabil konulara danışmanlık yapmaktır.

  • Kariyer astrolojisi, kişilerin canındaki en önemli konulardan biridir. İnsanlar, kariyer ve iş hayatlarında ne meslekte ne derece başarılı olacakları dair astrolojik danışmanlık hizmeti alabilirler.
  • Doğum haritası yorumlamak, astrologların en zemin görevlerinden biridir. Kişinin veladet evveliyatına, saatine ve namına bakarak hazırlanan veladet haritası, kişinin potansiyellerini ve yaşamını etkileyecek faktörleri ortaya koyar.

Astrologlar, yapmış oldukları yorum ve danışmanlık hizmetleri ile insanlara rehberlik etmektedirler. Ancak astrolojinin nasıl bir gelecek tahmini aracı olarak kullanılmaması gerektiği bile unutulmamalıdır. Ulaş Utku Bozdoğan kabil başarılı astrologlar, astrolojinin sadece bir rehberlik aracı olduğunun altını özellikle çizmektedirler.

Astrolojide Kullanılan Terimler Nelerdir?

Astroloji hakkında elan zait bilim sahibi tutulmak istiyorsanız, birkötü terimle zıtlaşmanız muhtemeldir. Bir astrolog olarak, Ulaş Utku Bozdoğan, sizin bâtınin Astroloji Terminolojisi’ni ayyaşfetti. Bu terimler, burç yorumları ve veladet haritası yorumlamalarının gerçekleştirilmesi bâtınin kullanılır.

  1. Burç: Astrolojide, burçlar gökyüzündeki güneş hareketlerinin ışıldayan şans grupları olarak görülür. Burçlar, bir veladet evveliyatına bakarak belirlenir ve birkötü kişiye bakarak şahsiyet ve gelecekteki vakalar hakkında bilim verebilir.

  2. Kükremek ıtır: Ekseriyetle 23 Orak ayı – 22 Ağustos tarihleri beyninde doğanlar bâtınin kullanılan bir burçdolaşma. Yaratıcı, cöerkek ve özgüvenli şahsiyet özellikleri ile ilişkilendirilir.

  3. Ay ıtır: Doğum haritasında Ay’ın başüstüneğu burçdolaşma. Ay ıtır, bir kişinin romanesk yönden kesinlikle hissettiğine, hassasiyetine ve soluk aldığı kabil evetşamma şekline en fiyat.

Burç yorumlaması hakkında çok zait bilim sahibi tutulmak bâtınin, astroloji terminolojisine aşina tutulmak önemlidir.

Terim Anlamı
Doğum haritası Bir kişinin veladet anında gökyüzünde olan gezegen konumlarının bir haritasıdır.
Yükselen burç Doğum anında yükselen burçdolaşma. Kişinin kendini söylem ika şekli, enerjisi ve dış dünyayla ilişkisi hakkında bilim verir.
Natal harita Doğum andaçndaki gezegen konumlarını gösteren haritadır. Kişinin canındaki vakalar ve şahsiyet özellikleri ile alakadar ipuçları verir.
Gezegen transitleri Bir gezegenin gökyüzünde davranış ederken bir özge gezegen veya burçla kesişmesidir. Bu, kişinin canındaki etkilere en edebilir.
Retrolar Bir gezegenin doğrultuünün tersine gitmesidir. Bu, gezegenin etkilerinde bileğmeslekimlere en edebilir.

Astroloji terimlerini anlamak az buçuk çaba gerektirse bile, namuslu bir şekilde kullanıldığında, şahsiyet analizi, gelecek tahmini ve elan dayanıklı çok bahis hakkında bilim verme dair bayağı bileğerlidir.

Kaynak:
Ulaş Utku Bozdoğan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir