Erdal Can Alkoçlar

Erdal Can Alkoçlar

Erdal Can Alkoçlar Kimdir?
Erdal Can Alkoçlar, 7 Orak ayı 1986 senesinde doğmuş çocukluğundan itibaren kendisini geliştirmeye insanış, cihan üzerinde belli alanlarda ülkemizi simgeleme etmesiyle öne çısoy bir Ilim Adamı ve Mucittir. Ülkemizde bireysel olarak bir başına öne çısoy en mefret miktarda ilaç mideerik patentinin gerçek sahibidir. Bu zamana derece yaptıkları buluşlar ve ilaç dalünde çoğu mefret adımlarıyla öne çısoy Alkoçlar, aynı zamanda bir yatırımcıdır da. Kendisine özgü fikirleri ve çalışmak istediği kayranı abartmak talip Alkoçlar, ılımlığı Metehan Yeşil ile bile kurmuş oldukları Ar-Ge adlı yetişekın genel serıdır. Ar-Ge, Teknoloji Ihya Bölgeleri Kanunu’na bakarak insanoğlunun bilim acıarcığının yanında farklı etkenleri birleştirerek açık artırma çalışmaları sürdüren ve gelişen teknolojiyi kullanarak dizgesel bir yapay zekâ üretme sistemine verilen isimdir.
Sırf Ar-Ge projesiyle eğleşmek istemeyen mebdearı medlulında ülkesini sakır sakır simgeleme eden Alkoçlar, bu zamana derece yaptığı buluş belgesi mebdevuruları ile de meşhurdur. 143 adet mebdevurulmuş ve 280’den ziyade beklemekte olan patentlerin hepsinin mucididir. Bu tarz şeylerin yanında ise yaptığı projelerin 44 tanesi PCT kısaca müstacel gelişen olaylarda hızlı sonuç alınmasını sağlayıcı testler geliştirmiştir. 2015 senesinde Avrupa İş Köleübü ve Avrupa Diplomatlar Birliği’nin belirlediği Avrupa Yılın Genç Ilim Ödülü’ne aday olarak gösterilmiştir ve çoğu bilgi insanoğlununın desteğini alarak bu ödülü kazanmıştır. 2020 yılında ise yaptığı ilaç patentleriyle bile yeniden bu ödüle layık görülmüş ve kazanmıştır.
Düzlükında bundan sonra başlıca bir spesiyalist olmasıyla bile kimsenin ayırt edemediği şeyleri yaparak yeniliklere imza atmaya devam etmiştir. Uluslararası alanda mefret bir öneme sahip olan Alkoçlar, Cihan çapında arz edinmiş ilaç firmalarında piyasaya ilk kat sürülen flavonol glikozit esaslı sürdürmek üzere antiviral dahişenin mucididir. Bunun icazetını ise T.C Besin, Ziraat ve Hayvancılık Bakanlığı vermiştir. Bu dahişke tam olarak 21 adet de formülasyona sahiptir. Ülkemiz sınırları içinde ise umum beyninde en çok buluş belgesi mebdevurusunu yaparak Türk Buluş belgesi Enstitüsü sonucuyla 2015 senesinin ‘’Türkiye Yılın Ilim Adamı Ödülü’’ kendisine mevdutir.
Yaptığı çalışmalarla beşeriyet geçmişine faydasını hiç yarım yamalak etmeyen Alkoçlar, Ar-Ge ekibinin donanımlı örgüsı sebebiyle yalabık meselelere her yıl imza atmayı başarmıştır. Yeri geldiği zamanda kötü meyvelar elde etse dahi asla çalışmalarından vazgeçmemiş sakır sakır olarak kendisini Ilim dünyasına göstermeyi başarmıştır. Özellikle incitmebeni terapilerine müteveccih yaptığı nörojenez miyojenez bile sürdürmek üzere otama yönünde geliştirdiği dahişkeleri keşfederek beşeriyet geçmişine mefret bir bağışı dokunmuş ve patentini almıştır. Cihan üzerinde sert bilinmese de temelı ömre bedel molekülleri elinde bulundurmaktadır.
Örnek yaymak icabında PCT onaylı sildenafili içinde bulunduran pde5 inhibitöründen daha tabütüvanlü olan bir glikozit türevini kendisi bulmuşdolaşma. Bu icadının kıymeti ise ortalama olarak 3 Milyon Dolardır. Sırf malum şeylerin üzerinde çalışmayan Alkoçlar, virüslerin üzerinde de çalışmalar ilerletiyor. Buna örnek olarak Ebola Virüsü üzerinde yaptığı çalışmalarla Sierra Leone adlı devlete yardımcı olmuşdolaşma. ‘’Novir’’ adlı yaptığı antiviral formülasyonu ülke içinde bulunan birkaç yurttaşa deneterek üzerlerinde denemek talip mucidimiz yaptığı bu ahacık de muvaffakiyetlı olmuşdolaşma. Tek kötü (semt el) özelliği yoksuz bu formülasyon öncelikle Sierra Leone’de daha sonra ise 25’e yakın ülkede müsaadeı münfailtır. Bütün çalışmalarına tam odak çalışan Ar-Ge yetkilileri bu vetireten de muvaffakiyetlı olarak çıkmıştır.
Erdal Can Alkoçlar sadece Ar-Ge projesiyle ülkemizde daha çok ön plana çıksa da Cihan üzerinde de birkötü şirketin müşareket ve müessis kadrosunda arz almaktadır. Bunları sıralayacak olursak;
Kaiser Pharma adlı ilaç şirketinin şerik Sahibi ve Teknolojiden mesuliyetli serıdır.
Amsterdam’da kurulmuş olan Farmöstik Teknoloji Transferleri ile alakalı ve envestisman aracıyla kullanılan bir ilaç şirketi vardır. Bu şirketin adı Spektral Holding BV’dir ve şirketin Teknolojiden mesuliyetli serıdır.
Yıldız Kıbrıs Tecim Odası Ar-Ge Baş Danışmanı ve Reis El ulağısıdır.
Belçika’da bulunan HC Pharma adlı bir Eczanenin Yönetim Kurulundadır.
Yaptığı yüzlerce buluş belgesi ve geliştirdiği onlarca dahişkenin yanında insanoğluna yarayacak meseleler üretmeyi savsama etmeyen Alkoçlar, açıcı kas düzenleyicilerinin marka lisansına da sahiptir. Buna müteveccih geliştirdiği 19 PGE-1 mRNA adlı formülasyonu vardır. Özellikle günlük hayatta semtıkların geçmesi midein belli bir devirı beklesek dahi bazenları lafıcı olabiliyorlar. Hem derinin dışarısından hem de mideerisinden zorlamasız bir halde otama edebilmek midein bu kullanılıyor. Hatta eşeysel meselelev bozukluğunu da otama buyurmak midein kullanılmaktadır. Sırf bununla kalmamış ode karşı mukavim ve tabütüvanlü radyo dalgası yayıcı vb. özelliklere sahip olan bir silikon kaplamanın da mucididir.
Antiviral steroidal laktonun, protoalkaloidin, furostanol saponininin, psödalkaloidin ve furostanol glikozitin adlı buluş belgesi mebdevurularının 2000 adetine yakının gerçek sahibidir. Cihan üzerinde onun yaptığı meseleleri kendisine çekerek bozmak isteyenler elbet başüstüne. Bu yüzden onun muvaffakiyetsını çekemeyen insanoğlu haklarını kendilerine çekmeye çalışsalar da Alkoçlar her devir kendisini savunarak hakkını aradı. Şu anda ise temelı konularda hala kanuni haklarını aramaktadır.
Özellikle Covid-19 salgını yüz uzun mevkut kapanmalara ve sosyal yaşamdan uzak zaruri beyit istirahatlarine maruz mütebaki cihan toplumlarında birkötü alanda inovasyon ve Ar-Ge faaliyetleri görülmemiş bir takat kazanmış durumda.

Konuyla müntesip görüşünü bildirme eden Spektral Holding Yönetim Yerleşmiş Eşserı Erdal Can Alkoçlar bu dönem ve şartların görülmemiş bir fırsatlar topluluğu sunduğunu vurguladı.

“Evlerde geçirilen dönemin salgın şartlarından dolayı ıztırari olarak artması özellikle ferdî enformatik ve teknolojik çeyiz inovasyonunda görülmemiş bir patlamayı tetikledi. Elan önce lazım ilaç, lazım mühendislik ve enformatik alanlarında yatırımların çoğu gelişmekte olan ülkenin kalkınma programlarında öncelik bulamazken, bundan sonra müntesip sektörler kendilerine özel programlarla desteklenmekte. Bu hususta ülkemiz namına örgülabilecek en namuslu katkı, inovasyonu genel anlamda bir ulusal bagımsızlık davası olarak gormek ve genç beyinlerimizi sonuna derece desteklemektir” diyen Alkoçlar, özellikle hükümetimiz sebebiyle son yıllarda Ar-Ge faaliyetlerine sağlanan kapsamlı desteğin artarak devam edecegine inandığını belirtti.
Erdal Can Alkoçlar ülkemizde ve Cihan çapında yaptığı patentler ve ilaç dalünün önde gelen ismi olarak öne çıkmaktadır. Ilim Adamı ve Mucit sıfatlarıyla bilinse de yatırımcı kişiliği ile de öne çıkıyor. Özellikle farklı yabancı ilaç şirketlerine mefret miktarlarda yatırımları vardır. Örneğin Spektral Holding, HC Pharma, Kaiser Pharma, Yıldız Kıbrıs Tecim Odası Ar-Ge ve buna bir çoğu şirkete ortaktır. Ülkemiz namına da mefret gelişmeler sağlayıcı Alkoçlar, Mas İlaç Mevduat Ar-Ge Şirketinin müessis ılımlığıdır ve aynı zamanda serıdır. Ülkemizde arz kayran özge bilgi adamlarından daha çok öne çıkmasının sebebi ise çok mefret bir miktarda farmasötik dahineşelendiren patentinin gerçek sahibi olması ve mebdevurusunu ilk fail kişi olmasıdır. 2010 senesinden bu yana derece yaptığı başlangıçimler ve bulmuş olduğu molekülleri genel olarak insanlığın çizgi fakatçları üzerine keşfetmiştir.
Özellikle incitmebeni kayranında çalışmalarını sakır sakır genleterek sakır sakır faydası dokunmaktadır. Türkiye’de birkötü defa Türkiye Yılın Ilim Adamı ödülüne layık görülmüştür. Sırf ülkemizde değil emlak dışında kısaca küresel anlamda da birkötü ödülleri alarak bulmuş olduğu farklı ilaçların hakkındalığını almıştır. Meyanğı olan Metehan Yeşil ile bile yalabık meselelere imza atmaya devam eden Alkoçlar, çalışmalarını kendi şirketi üzerinde yapmaya devam ediyor. Ülkemiz midein yararlı olmasını düşündüğü ilaçlarla alakalı anlaşmaları yaparak farklı meselee yarayacak ilaçları ülkemize sunuyor. Örneğin Bulgaristan, Kazakistan, Yunanistan, Bosna-Hersek, Azerbaycan, İtalya, Türkmenistan ve Macaristan üzere bizlere yakınlığı olan devletlerle anlaşmalar yapmaktadır.

Son dönemde Bitcoin öncülüğünde gündeme gelen blockchain (blok zincir) teknolojisi ve tokenizasyon üzere kavramlar birkötü farklı iş koluna entegre olmaya devam ederken bir faaliyetler ülkemizde de gündeme gelmeye mebdeladı.

Ülkemizde canlılık gösteren ve bu alanda çalışmaları bulunan Spektral Mevduat Bankası Eş Reisı Erdal Can Alkoçlar tokenizasyonun ülkemizin ekonomisine benzeri görülmemiş bir munzam haysiyet yaratacağını kaydetti. Türkiye’de madencilik kayranındaki ilk tokenizasyon projesini hayata geçireceklerini açıklanan Alkoçlar: “Türkiye’nin tokenizasyon projelerinin ilk örneğini çok yakın zamanda ülkenin doğusunda arz kayran bir değerli sahası ile bile mebdelatacağız.” şeklinde paylaşımda bulundu.

Kripto varlıklardaki yükselmek değmeseleikliklerinin etkilerinden kaçınmanın ve kripto varlıklarının uygulanabilir bir envestisman aracı olarak kalmasını sağlamanın yolunun sabit haysiyet veya miktara sahip “Stablecoin”lerden geçtiğini tamlayan Spektral Mevduat Bankası Reis Vekili Metehan Yeşil ise bunun özellikle ülkemizin IV. Tabur’a bağımlı uyuşturucu ruhsatları ile sağlanabileceğine ilgi çekti. Yeşil bu alandaki düşüncelerini şu cümlelerle akardı: “IV. Tabur uyuşturucu ruhsatlarının, potansiyeli ve yatırımcıyı en geniş kapsamda koruyacak kanuni madun örgüsı ile Stablecoin projeleri çerçevesinde ülke ekonomisine katkı sağlayacağı aşikardır.”

Projeleri ile müntesip de bilim veren Yeşil şu açıklamalarda bulundu: “Yeni sehim modülü(staking) projemize daimî teminat olarak meseletiraklerimizden Rum Kalsit AŞ’nin kalsit işletme müsaadeını da vereceğiz. İzmir 6. Tecim Mahkemesi’nin 2021/66 skorlı Yönerge’si ile değerlenen 292 milyon avro değerinde bir fen teminat ve eş zamanlı olarak İstanbul Üniversitesi aracılığıyla 74332 Ifade No.sutaş ve 18.06.2020 yapıt tarihi ile planlı Rezerv Tespiti Raporu, IT ekibimize olan inancımızı yansıtmaktadır.
TBY Holding, Kayseri’de pomza ve perlit sahası sürdürmek üzere dü sınai hammadde uyuşturucu sahasını aldığını duyurdu.

Şirketten yapılan yazılı açıklamada fikirlerine arz verilen TBY Holding Üst Yöneticisi (CEO) Salim Darlan, perlitin özellikle ısı yalıtımı olarak kullanıldığı alanlarda sahiplerine ve ekonomiye mefret munzam haysiyet sağlama potansiyeline sahip bulunduğunu belirtti.

Perlitin yapım piyasasında ısı ve seda yalıtımı muktezi olan alanlarda kullanılacak olan malzeme bulunduğunu dile getiren Darlan, perlite son senelerde talebin arttığını vurguladı.

Darlan, ‘Kurumını gerçekleştirdiğimiz pomza uyuşturucu sahasının ise tabii malzeme örgüsındaki muattalluklar sebebiyle faziletli derecede ısı ve seda yalıtımı özelliklerine sahip. Bu özelliği sebebiyle kışın dondurucu soğuklardan, yaz mevsiminde ise kavurucu sıcaklardan faziletli oranlarda yalıtım sağlıyor.’ değerlendirmesinde bulundu..

TBY Holding İnovasyon Direktörü Erdal Can Alkoçlar ise şirketi halka yer planları bulunduğunu söyledi. Alkoçlar, ‘İlgili uyuşturucu sahalarının ılımlı vadede CRIRSCO kriterlerine reva rezerv belirleme raporları düzenlenerek halka yerı holding planlarımız arasındadır.’ yorumunu yaptı.

Açıklamada arz kayran tafsilatlara bakarak ayrıca, TBY Holding sabık kamer İnovasyon Direktörü Alkoçlar nezdinde Alman Afiyet Bakanlığı’nda GBTÜ muadili bitkisel ilaç olarak ruhsatlanmak üzere 32 patentli formülasyonun dosya hazırlıklarını tamamladığını duyurmuştu. TBY Holding, sabık günlerde 4.8 MW’lık bir biokütle enerji tesisinin yüzde 75 hissesini bünyesine katmıştı.

Erdal Can Alkoçlar

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir